مزایای ساندیچ پانل نسبت به مصالح سنتی

مزایای ساندیچ پانل نسبت به مصالح سنتی.

 

ساندویچ پانل روز به روز در ساخت بنا ها محبوب تر می شود دلیل این محبوبیت مزایای بسیار زیادی است که ساندویچ پانل نسبت به مصالح ساختمانی قدیمی و سنتی دارد.
ساندویچ پانل نوعی مصالح است که شامل دو لایه بیرونی و یک هسته مرکزی می باشد لایه های بیرونی است و حرف های فلزی هستند و هسته مرکزی آن می تواند  پشم شیشه یا پشم سنگ باشد.
مزایای ساندویچ پانل آنقدر زیاد است که در مدت کوتاهی توانست نظر معماران و ساختمان سازان را جلب کند و معماران ساختمان های لاکچری و لوکس با آن اجرا کند.
 
از مهمترین عوامل محبوبیت ساندویچ پانل بر مصالح سنتی می توان از قابل اعتماد بودن و چند منظوره بودن ساندویچ‌پانل نام برد علاوه بر آن از لحاظ زیبایی شناسی ساندویچ‌پنل نسبت به مصالح سنتی بسیار بهتر است
نصب آسان و بی دردسر بودن ساندویچ پانل از عوامل دیگری است که این روزها همه ساختمانها از آن استفاده می کنند از خانه های آپارتمانی گرفته تا کارگاه‌های صنعتی انبارها مراکز پزشکی و حتی استادیوم ها.
ساندویچ پانل به صورت عمومی بسیار سبک است این سبک بودن به دلیل این است که موادی کم وزن در آن استفاده می شود یک هسته پشم شیشه یا پشم سنگ به‌علاوه دو لایه ورق فلزی وزن بسیار کمی دارند می‌توان گفت دیواری که با ساندویچ پانل ساخته می‌شود در برابر دیواری که با آجر های فراوان و سیمان فراوان ساخته می شود حتی تا صد برابر سبک تر است.


 
از مزایای دیگر ساندویچ پانل می‌توان به این اشاره کرد که مقاومت بسیار بالایی در برابر ضربه و فشار دارد: به همین دلیل از ساندویچ‌پنل به راحتی می‌توان در ساخته سقفهای کاذب استفاده کرد

ایمنی ساندویچ پانل نسبت به مصالح ساختمانی

ساندویچ پانل از مصالح هست که در مقابل عوامل طبیعی مانند زلزله در امان است علاوه بر این به خاطر هسته ای میانی که دارد در مقابل حریق مقاوم است و هری را پخش نمی کند و به سختی در مقابل عوامل محیطی خراب میشود
در هنگام ساخت و ساز با ساندویچ پانل وزن کم ساندویچ پانل دیواری، باعث می‌شود که در مقابل زلزله مقاوم باشد و فونداسیون سبکی نیز احتیاج داشته باشد.

مقاومت ساندویچ پانل

از دیگر برتری های مصالح ساختمانی سنتی در برابر ساندویچ پانل می توان مقاومت ساندویچ پانل در برابر از بین رفتن و زنگ زدن اشاره کرد برخلاف دیوارهای آجری یا آنهایی که با مصالح ساختمانی سنتی ساخته میشود ساندویچ پانل در برابر رطوبت و زنگ زدگی ۲۴ هیچگونه آسیبی نمی شود.
در نتیجه آن هزینه‌های تعمیر و تعویض بسیار کم می شود و به حداقل می رسد.
 
 
حتی در صورتی که پس از مدت زیادی اعتیاد شد ساندویچ پانل ها را تعویض کرد یا به تامین نیاز پیدا کرد به سادگی آنها را میتوان بدون دردسر ساندویچ سالم و نو تعویض کرد
ساندویچ پانل ها بسیار سبک هستند و به راحتی می توان آن ها را جابجا کرد یا نصب کرد برعکس مصالح ساختمانی سنتی که نیاز به حمل و نقل مخصوص دارند و بناها برای ساختن یک دیوار باید مدت زمان زیادی وقت بگذارند
ساندویچ پانل ها مقاوم در برابر رطوبت هستند و از نظر بهداشتی بسیار مطمئن است ساندویچ پانل ها مصالحی هستند که در آنها امکان تجمع میکروب ها وجود ندارد به همین دلیل حتی در برای ساخت پارتیشن های آزمایشگاه ها نیز ساندویچ پانل استفاده میشود

سرعت بالای نصب ساندویچ پانل

 

 
در امر نصب و حمل آسان هیچ مصالحی به پای ساندویچ‌پانل نخواهد رسید نصب ساندویچ پانل در مکان هایی با ارتفاع بالا نیز به راحتی صورت می گیرد.
قابلیت بازیافت ساندویچ پانل ها باعث می شود که این مسائل بسیار مقرون به صرفه باشد.
عایق صوت و حرارت بودن ساندویچ پانل
ساندویچ پانل ها به دام به دلیل داشتن هسته مرکزی پشم سنگ و پشم شیشه عایق بسیار در در مصرف انرژی صرفه جویی می کنند و باعث جلوگیری از هدر رفت انرژی می شوند.