مراحل نصب ساندویچ پانل کانکس

مراحل نصب ساندویچ پانل کانکس.

مراحل نصب ساندویچ پانل کانکس


ساندویچ پانل از مصالح ساختمانی از پیش ساخته شده در ابعاد و اندازه های مختلف تولید می شود. داشتن ترکیبی سبک از ویژگی پانل ها می باشد. ساندویچ پانل ها در رنگ های مختلف تولید می شود و افراد با توجه به سلیقه ی خود می تواند زنگ مورد خود را انتخاب کنند.

از نظر ساختار ساندویچ پانل ها به دسته تقسیم شده اند:
  • ساندویچ پانل دیواری
  • ساندویچ پانل سقفیبا توجه به جنس ساندویچ پانل کاربرد آنها تعیین می شود. یکی از موارد استفاده ساندویچ پانل در ساخت کانکس می باشد، با توجه به اینکه کانکس برای چه کاری است و در کجا قرار است استفاده شود جنس ساندویچ پانل ها انتخاب می شود.

به طور کلی ساندویچ پانل ها از ۳ لایه تشکیل شده اند آنچه تعیین کننده ی کاربرد آنها است جنس لایه عایق فوم که بین دو لایه ی فلزی قرار دارد می باشد.
برای ساخت کانکس با ساندویچ پانل از ساندویچ پانل سقفی و ساندویچ پانل دیواری استفاده می شود.
با توجه به جنس فوم عایق ساندویچ پانل ها در سازه های مختلف از جمله مکان های مسکونی، تجاری، اداری و صنعتی کاربرد دارد.شناخت ساندویچ پانل در ساخت کانکس


یکی از موارد پرکاربرد استفاده از ساندویچ پانل ساخت کانکس می باشد. با توجه به کاربرد کانکس و محل قرارگیری آن جنس عایق فوم برای کانکس انتخاب می شود.
ساندویچ پانل ها انواع مختلفی دارد از جمله می توان به ساندویچ پانل سرد خانه ای، ساندویچ پانل نر و مادگی، ساندویچ پانل پیچ مخفی، ساندویچ پانل ساده و شیاردار اشاره کرد.
با رعایت برخی از نکات می توان کارایی ساندویچ پانل را افزایش داد، به طور مثال استفاده از واشر پیچ در هر اتصال مقاومت پانل ها را افزایش می دهد.
ساندویچ پانل سقفی و ساندویچ پانل دیواری برای ساخت کانکس بر روی اسکلت بندی آن وصل می شوند.
برخی از ساندویچ پانل ها عایق صدا، عایق حرارت و آب هستند به طور خلاصه، به جنس فوم عایق ساندویچ پانل و کاربردهای آن در صنعت های مختلف اشاره می کنیم.
عایق حرارتی، حرارت را کاهش می‌دهد و در صورت آتش سوزی خسارت به حداقل می رسد.
عایق پلی استایرن، این عایق در بیمارستان ها کاربرد دارد و علت آن مقاومت بالا، انعطاف پذیری، کشسانی و ویژگی مولکولی بودن آن مي باشد.
عایق پشم سنگ، کاربرد آن در پالایشگاه، نیروگاه و ساختمان به عنوان عایق صدا می باشد.

عایق پشم شیشه، عایقی حرارتی در صنعت پتروشیمی، آب و فاضلاب، ورق سازی و ... کاربرد دارد.


نصب ساندویچ پانل کانکس


نحوه ی نصب و اجرای ساندویچ پانل ها با یکدیگر متفاوت هستند. اجرای ساندویچ پانل سقفی با ساندویچ پانل دیواری متفاوت می باشد.
همچنین نوع ساندویچ پانل نحوه ی نصب را مشخص می کند.
در صورت استفاده از ساندویچ پانل نر و مادگی اتصال آن ها به وسیله ی پیچ های مخصوص نصب صورت می گیرد و درزهای ایجاد شده توسط نوار چسب یا چسب سیلیکونی درزگیری می شود.
ساندویچ پانل ها عرضی ثابت به اندازه ی 1.8 متر دارند ولی طول ساندویچ پانل ها متغیر است (از ۲ متر تا ۱۲ متر).
ضخامت فوم عایق استفاده شده در ساندویچ پانل ها متغیر است و با توجه به اینکه کانکس در چه آب و هوای مورد استفاده قرار می گیرد تعیین می شود. معمولا ضخامت فوم ها از ۴ تا ۱۵ سانتی متر تولید می شود. بهتر است برای عدم تبادل حرارت، کانکسی که در مناطق گرمسیری و سردسیری می باشد از فوم با ضخامت زیاد به کار گرفته شود.
برای جلوگیری از هدر رفتن انرژی در کانکس بهتر است پس از نصب ساندویچ پانل ها سطح آنها را عایق بندی کنید.


اجرای ساندویچ پانل سقفی در کانکس


ساخت یک قالب فلزی با زاویه ی ۹۰ درجه و قرار گرفتن ساندویچ پانل ها در این قالب
برای اینکه ساندویچ پانل سقفی هیچ گونه رطوبتی را وارد کانکس نکند بهتر است پس از نصب و اجرای ساندویچ پانل سقفی از چسب سیلیکونی برای درزگیری محل اتصال پانل ها استفاده شود.
طراحی ساندویچ پانل های سقفی به گونه ای است که یکدیگر را به طور کامل هم پوشانی کرده و مانع از نفوذ رطوبت شود.
استفاده از آبرو ها و فلاشینگ نیز در هنگام اجرای ساندویچ پانل سقفی توصیه می شود وظیفه ی اصلی این قطعات هدایت آب به بیرون از کانکس می باشد.
میزان شیب ساندویچ پانل سقفی را شرایط آب و هوایی و میزان بارندگی منطقه مشخص می کند.