بهترین ساندویچ پانل سقفی

بهترین ساندویچ پانل سقفی.

 

 تاریخچه ی پیدایش ساندویچ پانل

منشا ساندویچ پانل به دهه 1925 باز می گردد. اولین قدم ها و آزمایش ها در ویسکانسین آمریکا برای حفظ منابع طبیعی و جنگلی انجام شد. پس از مدتی این مصالح به دلیل کیفیت بالا در ساخت ساختمان های دیگر هم مورد استفاده قرار گرفت.کیفیت و استحکام مورد توجه قرار گرفت. سهولت در ساخت و نصب و همچنین وزن سبک پنل و دیگر ویژگی های این محصول، افراد بیشتری را به استفاده از این محصول ترغیب کرده است. پس از مدتی با ساخت آزمایشگاه پیشرفته‌تر، پانل‌های بادوام‌تری تولید کنید تا فشار بار کلی سازه بر روی قاب و پی سازه کاهش یابد و در نهایت در سال 50پس از میلاد پانل‌هایی که در آن قرار داشتند عایق‌بندی شدند. از چوب، تخته سه لا و کاغذ استفاده شد. در سال 1960مدل های پیشرفته تری با عملکرد بهتر معرفی شدند.
 

ساندویچ پانل سقفی چیست ؟

ساندویچ پانل سقف سازه ای است که دیگر نیازی به استفاده از مصالح سنتی ندارد. این سازه مستحکم مستقیماً روی فولاد یا آهن قرار می گیرد.برای استفاده از این مصالح نیازی به گچ و سیما نیست.با پیچ در بالا، پانل ها در کنار یکدیگر قرار می‌گیرند و محکم می شوند. ساندویچ پانل از گروه عناصر ساختمانی سبک و مصالح مدرن است که در سال های اخیر جایگزین مصالح سنتی شده است.ساندویچ پانل سقفی در دو نوع تولید می شود.
 
 

کاربرد های از پانل سقفی

با این مصالح قدرتمند می توان سقف سالن های ورزشی را پوشاند.برای پناهگاه ها، پست های نگهبانی، تعمیرگاه های سیار و واحدهای کمکی از دیگر کاربردها هستند. این مصالح بسیار کاربردی هستتند و نصب آن‌ها بدون خرابکاری صورت می گیرد. در بخش مزایای ساندویچ پانل های سقفی در باره ی مزیت‌های استفاده از ساندویچ پانل سقفی صحبت می کنیم.
 
از این نوع مصالح پیش ساخته و عالی، می‌توان در انبارها، سوله ها، کلیه ساختمان های صنعتی و سازه های پیش ساخته استفاده کرد. ابعاد این پنل ها به گونه ای است که بسته به کاربری مورد نظر می توان ابعاد اختصاصی را نیز سفارش داد.
 
 

جایگاه ساندویچ پانل ها در میان مصالح ساختمانی

با پیشرفت تکنولوژی، کیفیت ساخت و مصالح به کار رفته در ساندویچ پانل ها بهبود یافته است. به طوری که می توان از آنها در سطوح مختلف از جمله به صورت تخت، منحنی و به طور کلی نامحدود استفاده کرد. تنوع رنگ، پوشش های مختلف با خواص متفاوت علاوه بر این، چندین نوع عایق تولید می شود که هر کدام در قسمت های مختلف یک ساختمان قابل استفاده هستند.
 
 

انواع ساندویچ پانل سقفی

انواع ساندویچ های سقفی با توجه به تعداد و ضخامت لایه و همچنین نوع ورق ها و فوم های به کار رفته در آنها تعیین می شود. از انواع ساندویچ پانل های سقفی می‌توان از موارد زیر نام برد:
  • پانل سقفی ساده
  • پانل سقفی طرح سفال
  • پانل سقفی پیچ مخفی
  • پانل سقفی سه گام
  • پانل سقفی پنج گام
  • پانل سقفی آلومینیومی
 

پانل سقفی پنج گام

ساندویچ پانل سقفی پنج گام، دارای عرض قابل استفاده 100 سانتی متر و عرض غیرقابل استفاده 108 سانتی متر (همپوشانی یا اورلب) می باشد که هسته مرکزی آن از پلی اورتان ساخته شده و دارای رنگ های فراوان می باشد. مقاومت و استحکام بیشتری نسبت به پانل های 3 و 4 طبقه دارند و از نظر روکش و آب بندی بسیار مناسب و محکم هستند. با استفاده از تایل سقفی پنج طبقه می توانید جلوه متفاوتی به کار و زندگی خود بدهید.
 
 

پانل سقفی آلومینیوم

در ساخت ساندویچ پانل سقفی از ترکیببی استفاده می‌شود که مورد تأیید بسیار از ساتاندارد های جهانی است و در کنار این استاندارد، در‌واقع یک ماده ی مناسب برای ساختن ساختمان می باشد.
 

شیوه ی ساخت بهترین ساندوچ پانل سقفی، آرایا بارون توس به این صورت است که:

هسته پلی اورتان به همراه دو لایه ورق فلزی استفاده شده است. در این مدل از ورق های آلومینیومی از پیش رنگ شده استفاده شده است. ساندویچ پانل های سه طبقه بزرگ دارای عرض قابل استفاده 100 سانتی متر و عرض غیرقابل استفاده 108 سانتی متر می باشند (این پانل ها نمای زیبا و چسبندگی خوبی دارند و در تمام سطح مستحکم هستند. ساندویچ پانل های سقفی آلومینیومی انعطاف پذیر هستند و به راحتی قابل چیدن هستند. و دور اجسام پیچیده می شود.
 
پانل سقفی گالوانیزه
ساندویچ پانل سقفی گالوانیزه از ورق های گالوانیزه با عایق سبک تشکیل شده است که به دلیل خواص ورق های گالوانیزه مانند طول عمر بالا، مقاومت در برابر پوسیدگی و زنگ زدگی در قسمت های مختلف از جمله برای سقف، تجهیزات صنعتی، استفاده می شود.