کاربرد ساندویچ پانل 4 سانت، 5 سانت و 10 سانت چیست ؟

کاربرد ساندویچ پانل 4 سانت، 5 سانت و 10 سانت چیست ؟.

انواع ضخامت ساندویچ پانل

کاربرد ساندویچ پانل 4 سانت، 5 سانت و 10 سانت با هم متفاوت است. ضخامت عایق ساندویچ پانل ها برای تعیین نوع استفاده از این پانل ها محاسبه می شوند. ساندویچ پانل ها در ضخامت ها و طول های متفاوتی تولید می شوند. هر ضخامتی کاربرد خاص خود را دارد. این ساندویچ پانل ها با این ضخامت ها، در طول های مختلف بر طبق میل و سفارش مشتری ساخته می شوند. در این مقاله اطلاعاتی در مورد کاربرد ساندویچ پانل 4 سانت، 5 سانت و 10 سانت در انواع سازه ها ، آورده شده است.

 
 

ساندویچ پانل
 

بررسی کاربرد ساندویچ پانل 4 سانت، 5 سانت و 10 سانت

کاربرد ساندویچ پانل 4 سانت، 5 سانت و 10 سانت در ساخت ساندویچ پانل سقفی، بسیار مناسب می باشد. البته از ساندویچ پانل ۱۰ سانت در ساخت سردخانه ها و مکانهایی دارای دمای پایین هم استفاده می شود. ساندویچ پانل ۴ و ۵ سانتی هم در ساخت مکانهای مسکونی، مکانهای صنعتی، انواع کانکس ها و همچنین ساختمانهای پیش ساخته به کار برده می شوند.
 

موارد کاربرد ساندویچ پانل 4 سانت، 5 سانت و 10 سانت

در این قسمت از مقاله موارد کاربرد ساندویچ پانل 4 سانت، 5 سانت و 10 سانت را در انواع ساندویچ پانل ها بیان می کنیم.

کاربرد ساندویچ پانل 4 سانت، 5 سانت و 10 سانت در ساندویچ پانل سقفی:

کاربرد ساندویچ پانل 4 سانت، 5 سانت و 10 سانت در مدل سقفی بسیار مفید است. از این نوع ساندویچ پانل در ساختار سقف استفاده می شود. در این ساندویچ پانل سقفی، ورق بالا طرح ذوزنقه‌ای دارد و ورق زیر شیاردار است. به خاطر شکل ذوزنقه ای لایه بالا و نحوه اورلپ ساندویچ پانل سقفی، آب به داخل پانل نفوذ نخواهد کرد. در این ساندویچ پانل از ضخامت های ۴ تا ۱۰ سانتیمتر استفاده می شود. در ساندویچ پانل سقفی بسته به میل مشتری و سفارش او، ضخامت و طول پانل ها تعیین و تولید می شوند.
 

کاربرد ساندویچ پانل ۴ سانت، ۵ سانتی در ساندویچ پانل دیواری:

ساندویچ پانل دیواری در ساختن دیوار سوله های صنعتی، دیوار کارگاه ها و پارتیشن های داخلی مورد استفاده قرار می گیرد. یک مورد دیگر کاربرد ساندویچ پانل 4 سانت و 5 سانت علاوه بر ساندویچ پانل سقفی، ساخت ساندویچ پانل دیواری می باشد. این پانل ها در دو نوع، دو رو ورق آلوزینک و دو رو گالوانیزه به کار برده می شوند. ایجاد شیار روی این پانل ها مقاومت پانل ها را در برابر فشار، بالا می برد. برای داشتن فضای خالی و مفید، بیشتر از ضخامت ۴ سانت استفاده می شود. ساندویچ پانل ۵ سانت سبک است ولی مقاومت خیلی زیادی در برابر ضربه دارد.

کاربرد ساندویچ پانل ۱۰ سانت در ساندویچ پانل دیواری سردخانه ای:

کاربرد ساندویچ پانل ۱۰ سانت در پانل سردخانه ای، بیشتر از سایر پانل ها با ضخامت های دیگر است. ساندویچ پانل سردخانه ای با ضخامت های ۸ تا ۱۵ سانتیمتری ساخته می شود. این ساندویچ پانل از انتقال حرارت جلوگیری می کند و گزینه مناسبی برای استفاده در ساخت سردخانه ها است. ساندویچ پانل ۱۰ سانت در مقابل رطوبت، عامل های خورنده، اسیدها، مواد شیمیایی و حلال ها مقاومت دارد. این ساندویچ پانل خاصیت و ویژگی های خود را در شرایط مختلف حفظ می کند و به سادگی خاصیت خود را از دست نمی دهد. هزینه های نگهداری این پانل ها بسیار پایین می باشد.


انواع ساندویچ پانل ۴ سانتی
 

نکات طلایی در مورد ضخامت ساندویچ پانل ها

  • ضخامت ساندویچ پانل ها، با توجه به ضخامت عایق و نوع ورق به کار رفته در ساندویچ پانل متفاوت است.
  • میزان جابجایی حرارتی و اندازه فشاری که بر پانل وارد می شود، بر تعیین ضخامت ساندویچ پانل مؤثر هستند.
  • هر چه ضخامت پانل ها بیشتر باشد، ضریب انتقال حرارتی کمتر می شود. بنابراین تبادل و هدر رفت انرژی پایین می آید.
  • از ساندویچ پانل ۵ سانت در ساخت ساندویچ پانل پیچ مخفی و ساندویچ پانل اتاق تمیز استفاده می شود.
  • ضخامت پانل ها تاثیر زیادی در کیفیت آنها دارد. مثلاً از ساندویچ پانل های دست دوم که ضخامت آنها کم شده است، کیفیت بالایی نباید انتظار داشت.
  • ضخامت های پایین از مقاومت کمتری نسبت به پانل ها با ضخامت بالاتر، برخوردارند.
  • قیمت نهایی ساندویچ پانل ها از روی ضخامت، ابعاد و جنس مواد اولیه ای که در ساخت آنها به کار رفته است، تعیین می شود.

فولاد پانل